• Старото кино во Кисела Вода-нов Дом на културата

  Објектот на старото кино во населба Кисела Вода ќе биде комплетно реновиран и пренаменет во културен дом со многу содржини

 • Кисела Вода меѓу најуспешните

  Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски и градоначалникот на општина Кисела Вода, Билјана Беличанец-Алексиќ,доделија нови 50 решенија за легализација на дивоградби.

 • Ново училиште во Драчево

  Отворени вратите на на новоизграденото училиште во населбата Драчево ООУ “Рајко Жинзифов, симбол на кинеско-македонското пријателство”

 • Отворена градинка во Црниче

  Градинката “Перуника” е првиот јавен објект кој за греење користи биомаса

 

 

FacebookTwitterLinkedin

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода додели 55 нови ваучери за новороденчиња https://t.co/AQlF9CzFpd
29mreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Повторно награди од општина Кисела Вода за најталентираните од манифестацијата “Јас сум талент во моето училиште” https://t.co/3ZIS3uYZO6
O_KiselaVoda Честит и вековит 24 Мај, Ден на сесловенските просветители https://t.co/EhtYnPp0iH