ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortbursa escortmebbis girişataşehir escortkadıköy escortbahsinewonoddmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren siteleronwin girişbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinooynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoPusulabetgüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupopsec.orgdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerstarzbetbonusbayşanslıbetonredbetonredroketbetultrabetnorabahisbetturkeytarafbetbetkomistanbul escort bayancasibomBahis forumligobet üyelikescort bayan maltepePalacebetmariobethttp://www.escortbayanlariz.netromabetroketbet girişseocasibom girişjasminbet1xbet girişjasminbetxrp ledgeronwinmarsbahissekabetholiganbetlunabetbetparkbetkomvdcasinodeneme bonusu veren sitelerjojobetmatbettipobet twittercasibombetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahisistanbul escortcasino sitelericasino siteleriholiganbet güncel girişmeritkingbettiltjojobetgrandpashabet girişholiganbet girişbetturkeygrandpashabetslot sitelericasino siteleriGrandpashabetÇekmeköy EscortgrandpashabetMeritkingMeritkingjojobet güncel girişholiganbet girişjojobetgrandpashabetgrandpashabetjojobetMeritkingtarafbetcasibomcasibomcasibommadridbet girişmadridbet girişjojobetjojobetmarsbahiscasibomcasibomjojobetmariobetjojobetjojobetjojobetjojobetMatadorbetJojobetholiganbetmatadorbetmariobetpiabettarafbetbahiscomhttps://cpllindengrove.com/jojobetJojobetjojobetjojobet girişjojobet girişjojobet güncel girişJojobetmatadorbetevden eve nakliyat ankaracasibomjojobetgaziantep escortgaziantep escortcasibombettiltmarsbahisholiganbethacklinkbahsegellunabet
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Граѓански сектор

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Граѓански сектор

 

Општина Кисела Вода, еден од нејзините приоритети е јакнење на интезитетот на  контактите и соработката со здруженијата на граѓани , невладините организации кои изразуваат интерес , кои со својата стручност учествуваат непосредно во развојот на општината. Општина Кисела Вода е отворена за соработка со здруженијата на граѓани и невладини организации кои се регистрирани на нејзина територија , така и со сите здруженија на граѓани кои делуваат пошироко. 
На територија на Општина Кисела Вода се регистрирани здруженија на граѓани кои делуваат во најразлични области, почнувајќи од заштита на животна средина и унапредување на  екологијата, заштита на човекови права, вредности  и граѓански иницијативи, хуманитарни организации, организации  кои го промовираат спортот, културата, здруженија на пензионери, здруженија кои ги застапуваат еднаквите права и можности,  волонтеризмот , младите лица и сл. Поради големиот број на здруженија, одвоивме неколку кои имаат делување во различни области:

 


Еколошки здруженија:

 


- Здружение на граѓани за одржлив развој и заштита на животната средина ГОУ ГРИН- Скопје
- Здружение на граѓани за истражување, едукација,промоција и лобирање на теми од животната средина- Скопје
- Здружение на граѓани за подршка на шумарството и шивотната средина ТРИФОР- Скопје
- Македонски центар за ЗАШТИТА И УНАПРЕДУВАЊЕ НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА- Скопје
- Здружение за заштита на животната средина и прсторно планирање ПЛАНКТОНИУМ, Скопје
- Здружение на граѓани за заштита на шивотната средина –ЧЕТИРИ ЕЛЕМЕНТИ- СКОПЈЕ
- Еколошко друштво ,, ЧЕШМА СВ.ПЕТКА"
- Здружение истражувачко друштво УРСУС СПЕЛЕОС- Скопје

 

Здруженија на граѓани кои делуваат во областа на културата и уметноста:

 

- Полско здружение на граѓани во Македонија КЛУБ ПОЛОНИЈА- Скопје
- Здружение за култура и уметност СПЛУНГ АВТОРИ- ТЕАТАР 007- Скопје
- Заедница на граѓани Руски сонародници во Република Македонија - Скопје
- Здружение на граѓани за унапредување на уметничкото занаетчиство и ракотворење МАТА- КРАФТ- Скопје
- Здружение МАКЕДОНСКА МОДНА ФОРМАЦИЈА – КЛАСТЕР ЗА МОДА И ДИЗАЈН- Скопје
- Здружение на граѓани за едукација, валоризација, заштита и популаризација на културното наследство ЦЕНТАР ЗА КУЛТУРНО И ДУХОВНО НАСЛЕДСТВО- Скопје
- Здружение на граѓани за промовирање, развивање и унапредување на нови иницијативи во културата и уметноста КОНСТРУКТОР- Скопје
- Здружение на граѓани- Културно уметничко друштво,, Александар македонски"- Скопје
- Здружение на гражани за културна и научна афирмација и презентација ПРИМАВЕРА- Скопје
- Здружение на граѓани  КУЛТУРНА  РИЗНИЦА- Скопје
- Здружение на граѓани за негување на древни традиции ,, КСАНТИКА", Скопје

 

Здружение на граѓани чија дејност се унапредување на социјалниот развој, застапување права на жените , децата, на лицата со посебни потреби, младите лица, пензионерите и др.

 


- Здружение на граѓанска акција АБ ОВО
- Здружение на РОДИТЕЛИ  НА ДЕЦА ЗАБОЛЕНИ ОД ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА – Скопје
- Здружение на граѓани  за деца со посебни потреби,, ДАМА – ЕЛ", Скопје
- Здружение за акција против насилството и трговијата со луѓе ОТВОРЕНА ПОРТА – ЛА СТРАДА, Скопје
- Здружение на граѓани Македонски Центар за женски права –ШЕЛТЕР ЦЕНТАР, Скопје
- Здружение за еднакви можности " Еднаков пристап"
- Фондација –,, МЕМОРИЈАЛЕН ЦЕНТАР НИКОЛА КЉУСЕВ" –Скопје
- Здружение за ресоцијализација и социјална адаптација на лица со пречки  во развојот ,, Кон светлината",Скопје
- Општинска Организација на Црвен Крст -"Кисела Вода", Скопје
- Здружение  на граѓани"Центар за економски и социјален развој ЦЕСОР "- Скопје
- Здружение за волонетризам ВОЛОНТЕРСКИ ЦЕНТАР – СКОПЈЕ
- Здружение на граѓани за волонтеризам ,,ОРО", Скопје
- - Здружение на граѓани ,, Млади за Европска иднина"- Скопје
- Сојуз за спорт и РЕКРЕАЦИЈА НА ИНВАЛИДИ НА КИСЕЛА ВОДА- Скопје
- Општински фудбалски сојуз КИСЕЛА ВОДА, - Скопје
- Карате клуб АКЕБОНО-Скопје
- Здружение на пензионери на Кисела Вода- Скопје
- Здружение на граѓани спортски клуб за бразилска џиу – џица ,, Д Стронгест", Скопје
- Општинска организација ,, Кисела Вода" при Сојузот на борците на Македонија 1941-1945
- Здружение на ИНВАЛИДИ НА ТРУДОТ и корисници на инвалидска пензија на Општина Кисела Вода- Скопје
- Здружение за подршка на темелни човекови вредности СОНЦЕ- Скопје
- ОРГАНИЗАЦИЈА НА РАБОТОДАВАЧИ НА МАКЕДОНИЈА- Скопје
- Здружение на граѓани за спортско , едукативни и хуманитарни активности "БОБАН ТРПКОВ-"Скопје
- Шаховски клуб БМ КИСЕЛА ВОДА- СКОПЈЕ
- Здружение на граѓани Доброволно противпожарно друштво КИСЕЛА ВОДА- Скопје

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости