ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortbursa escortmebbis girişataşehir escortkadıköy escortbahsinewonoddmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren siteleronwin girişbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinooynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoPusulabetgüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupopsec.orgdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerstarzbetbonusbayşanslıbetonredbetonredroketbetultrabetnorabahisbetturkeytarafbetbetkomistanbul escort bayancasibomBahis forumligobet üyelikescort bayan maltepePalacebetmariobethttp://www.escortbayanlariz.netromabetroketbet girişseocasibom girişjasminbet1xbet girişjasminbetxrp ledgeronwinmarsbahissekabetholiganbetlunabetbetparkbetkomvdcasinodeneme bonusu veren sitelerjojobetmatbettipobet twittercasibombetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahisistanbul escortcasino sitelericasino siteleriholiganbet güncel girişmeritkingbettiltjojobetgrandpashabet girişholiganbet girişbetturkeygrandpashabetslot sitelericasino siteleriGrandpashabetÇekmeköy EscortgrandpashabetMeritkingMeritkingjojobet güncel girişholiganbet girişjojobetgrandpashabetgrandpashabetjojobetMeritkingtarafbetcasibomcasibomcasibommadridbet girişmadridbet girişjojobetjojobetmarsbahiscasibomcasibomjojobetmariobetjojobetjojobetjojobetjojobetMatadorbetJojobetholiganbetmatadorbetmariobetpiabettarafbetbahiscomhttps://cpllindengrove.com/jojobetJojobetjojobetjojobet girişjojobet girişjojobet güncel girişJojobetmatadorbetevden eve nakliyat ankaracasibomjojobetgaziantep escortgaziantep escortcasibombettiltmarsbahisholiganbethacklinkbahsegellunabet
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Нека ни е честит и вековит Илинден! Да живее Република Македонија!

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Слободен пристап до информации од јавен карактер

 

1. Податоците од неговите надлежности кои ги извршува, односно му се утврдени со закон, (линк)

 

2. Основните податоци за контакт со имателот на информацијата и тоа: назив, адреса,
телефонски број, број на факс, е-маил адреса и адресата на интернет страницата, линк

 

3. Податоците за функционерот или одговорното лице кај имателот на информацијата
(биографија, податоци за контакт и друго), линк

 

4. Основните податоци за контакт со службеното лице за посредување со
информации и тоа: име и презиме, е-маил адреса и телефонски број, (линк)

 

5. Основните податоци за контакт со лице овластено за заштитено внатрешно
пријавување и тоа: име и презиме, е-маил адреса и телефонски број, (линк)

 

6. Список на лица вработени кај имателот на информацијата со позиција, службен емаил и службен телефон, (линк)

 

7. Законите кои се однесуваат на надлежноста на имателот на информации, поврзани со регистарот на прописи објавени во службеното гласило, (линк)

 

8. Прописите што во рамките на својата надлежност ги донесува имателот на
информацијата во вид на подзаконски акт: правилници (правилник за внатрешна
организација, правилник за систематизација на работните места, правилник за заштитено
внатрешно пријавување и друго), уредби, наредби, упатства, планови, програми, решенија
и други видови акти за извршување на законите и други прописи, кога за тоа се овластени
со закон, (линк)

 

9. Органограм за внатрешна организација, (линк)

 

10. Стратешки планови и стратегии за работа на имателите на информации, (линк)

 

11. Годишни планови и програми за работа, (линк)

 

12. Годишен Буџет и завршна сметка, (линк)

 

13. Годишни финансиски планови по квартали и програми за реализација на буџетот,

 

14. Ревизорски извештај, (линк)

 

15. Видови услуги кои ги даваат имателите на информации (информации за физичката
достапност за остварување на услугите и информации за е-услугите, податоците за
законските основи, називот на услугите, документите и податоците потребни за
остварување на секоја од услугите, механизмите за правна заштита и други релевантни
податоци), (линк)

 

16. Тарифници за надоместоци за издавање на реални акти, (линк)

 

17. Начинот на поднесување на барање за пристап до информации (начин на
поднесување усно и писмено барање за пристап до информации, како и барање поднесено
по електронски пат), (линк)

 

18. Целокупната документација за јавните набавки, за концесиите и за договорите за
јавно-приватно партнерство, (линк)

 

19. Предлог на програми, програми, ставови, мислења, студии и други слични
документи кои се однесуваат на актите од надлежноста на имателот на информации
соопштенија до јавноста за работи преземени од нивната интернет страница во согласност
со законските надлежности, информативни билтени, службени гласила ако се обврска
согласно закон и друго, (линк)

 

20. Извештаи за работа кои ги поднесуваат до органите надлежни за спроведување
контрола и надзор, (линк)

 

21. Статистички податоци за работата, како и други информации, акти и мерки со кои
се влијае на животот и работата на граѓаните и кои произлегуваат од надлежноста и
работата на имателот на информации (линк)

 

22. Други информации кои произлегуваат од надлежноста и работата на имателот на
информацијата. (линк)

 

Нека ни е честит и вековит Илинден! Да живее Република Македонија!

 

Илинден има посебно значење за историјата на македонскиот народ заради тоа што на 2 август, 1903 година во Крушево започнало Илинденското востание за ослободување на Македонија од османлиската власт, а во 1944 година е одржано Првото заседание на АСНОМ на кое се поставени темелите на македонската држава. Одбележувајќи ги овие два Илиндена денес ја славиме македонската борба за државност, слобода и непокорност на нашиот народ.

Нека ни е честит и вековит Илинден!

Да живее Република Македонија!

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости