• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Децата од ЈДГ „Весели Цветови“ со приредба ја испратија есента

Во ЈДГ „Весели Цветови“, во објектот „Мимоза“ дечињата кои поголемиот дел од денот го поминуваат во истиот пред нивните родители, градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски и претседателот на Советот на Општината, Дарио Шимиќ ги покажаа своите актерски способности, изведувајќи приредба насловена „Црвенкапа во есен“.

Децата кои одлично ја изведоа приредбата која се одржа по повод испраќањето на есента од градоначалникот Филип Темелковски добија полна корпа со разни видови овошје.

Есенската приказна ќе продолжи да се одвива и во другите објекти на ЈДГ „Весели Цветови“, во кои ќе се одржат приредби, работилници и изложби.

Овој месец во објектите на истата градинка ќе се организира новогодишен базар. За таа цел, децата заедно со родителите и воспитувачките ќе изработуваат новогодишни украси и подароци. Средствата од продажбата на истите ќе бидат наменети за хуманитарни цели и за потребите на градинката.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Утре во Кисела Вода ќе се игра одлучувачки ракометен натпревар за место во плеј оф фазата https://t.co/z4W1DSB7ck
5mreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода сади 160 високо стеблести дрва на својата територија https://t.co/FluMSqXHjl
2hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda „Баделки“ без пораз во лигата, вчера со голема разлика ја победија екипата на ЖКК „Крива Паланка“ https://t.co/1e7QHmDxrI
6hreplyretweetfavorite