• Жителите на Пинтија ќе добијат асфалтирани улици и атмосферска канализација

    Жителите на Пинтија на потегот од ул. „Саса 2“ до крстосницата со „Јабланица“ ќе добијат целосно реконструирана улица.

  • Децата и вработените во објектот „Мимоза“ на ЈДГ „Весели цветови“ ќе добијат подобри услови

    Градоначалникот Филип Темелковски потпиша договор за реализација на проект за енергетска обнова на ЈДГ „Весели цветови“, објект „Мимоза“.

  • Целосно е реновирана спортската сала Независна Македонија

    Општина Кисела Вода во соработка со ЈП „За стопанисување со спортски сали и објекти - Кисела Вода“, целосно ја реновираше спортската сала „Независна Македонија“

  • Градоначалникот Филип Темелковски во Владата на РСМ потпиша договор за набавка на товарно возило – кипер

 

 

Насловна

Христос воскресе! Навистина воскресе! Честит католички Велигден!

На сите верници кои по Грегоријанскиот календар го слават Христовото воскресение – Велигден градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски во свое име и во име на Општината им го честита овој голем најрадосен ден за сите христијани.

Градоначалникот, Филип Темелковски и претседателот на Советот на Општина Кисела Вода, Дарио Шимиќ синоќа во Католичката катедрала „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје присуствуваа на Светата литургија по повод чествувањето на католичкиот Велигден.

Празнувањето на Христовото воскресение - Велигден нека Ви донесе многу здравје, радост, љубов и среќа во Вашите животи.

Христос воскресе!

Навистина воскресе!

Честит Велигден!

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa