• Реновирана спортската сала во ООУ “Св. Климент Охридски” во с. Драчево

  Општина Кисела Вода инвестираше во целосна обнова на училишната сала во од ООУ “Св. Климент Охридски”

 • Францускиот амбасадор ја посети општината

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски во својот кабинет оствари работен состанок со амбасадорот на Франција, неговата екселенција, Кристијан Тимоние.

 • Во ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ поставена е нова термоенергетска фасада

  Со завршување на градежните активности ООУ Кирил Пејчиновиќ доби нова термоенертетска фасада

 • Општина Кисела Вода сади нови 67 дрва на својата територија

  Општина Кисела Вода започна акција за садење на нови 67 разни видови дрва на повеќе локации на својата територија.

 

 

Насловна

Христос воскресе! Навистина воскресе! Честит католички Велигден!

На сите верници кои по Грегоријанскиот календар го слават Христовото воскресение – Велигден градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски во свое име и во име на Општината им го честита овој голем најрадосен ден за сите христијани.

Градоначалникот, Филип Темелковски и претседателот на Советот на Општина Кисела Вода, Дарио Шимиќ синоќа во Католичката катедрала „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје присуствуваа на Светата литургија по повод чествувањето на католичкиот Велигден.

Празнувањето на Христовото воскресение - Велигден нека Ви донесе многу здравје, радост, љубов и среќа во Вашите животи.

Христос воскресе!

Навистина воскресе!

Честит Велигден!

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Утре ул. Киро Фетак без струја https://t.co/s3wvNho8nX
O_KiselaVoda Во Кисела Вода се одржа Мултимедијален хепенинг на отворен простор https://t.co/5B8VQFyBaA
O_KiselaVoda Награди за најдобрите ученици, спортисти и просветни работници во училиштата и градинките https://t.co/kP5Y15ZpqK