• Жителите на Пинтија ќе добијат асфалтирани улици и атмосферска канализација

    Жителите на Пинтија на потегот од ул. „Саса 2“ до крстосницата со „Јабланица“ ќе добијат целосно реконструирана улица.

  • Децата и вработените во објектот „Мимоза“ на ЈДГ „Весели цветови“ ќе добијат подобри услови

    Градоначалникот Филип Темелковски потпиша договор за реализација на проект за енергетска обнова на ЈДГ „Весели цветови“, објект „Мимоза“.

  • Целосно е реновирана спортската сала Независна Македонија

    Општина Кисела Вода во соработка со ЈП „За стопанисување со спортски сали и објекти - Кисела Вода“, целосно ја реновираше спортската сала „Независна Македонија“

  • Градоначалникот Филип Темелковски во Владата на РСМ потпиша договор за набавка на товарно возило – кипер

 

 

Насловна

Во населбата Драчево целосно ќе се реконструира улицата „Живко Фирфов“

Денеска во свечената сала на Владата на Република Северна Македонија, во интерес на жителите на Општина Кисела Вода, градоначалникот Филип Темелковски потпиша Меморандум за соработката со Министертвото за транспорт и врски.

Во периодот што следува на улицата „Живко Фирфов“, во населбата Драчево во должина од 880 метри ќе биде извршена целосна санација. На истата од двете страни ќе се обноват тротоарите, а ќе биде поставено и ново улично осветлување/лед светлосни арматури.

Имплементацијата на активностите кои произлегуваат од Проектот за  поврзување на локални патишта од страна на инвеститорот, Министерството за транспорт и врски ќе ги спроведува единицата за имплементација на проекти од Светска банка.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa