• Жителите на Пинтија ќе добијат асфалтирани улици и атмосферска канализација

    Жителите на Пинтија на потегот од ул. „Саса 2“ до крстосницата со „Јабланица“ ќе добијат целосно реконструирана улица.

  • Децата и вработените во објектот „Мимоза“ на ЈДГ „Весели цветови“ ќе добијат подобри услови

    Градоначалникот Филип Темелковски потпиша договор за реализација на проект за енергетска обнова на ЈДГ „Весели цветови“, објект „Мимоза“.

  • Целосно е реновирана спортската сала Независна Македонија

    Општина Кисела Вода во соработка со ЈП „За стопанисување со спортски сали и објекти - Кисела Вода“, целосно ја реновираше спортската сала „Независна Македонија“

  • Градоначалникот Филип Темелковски во Владата на РСМ потпиша договор за набавка на товарно возило – кипер

 

 

Насловна

Продавници, маркети и аптеки во општина Кисела Вода кои работат online за време на полицискиот час

Општина Кисела Вода известува дека дека за време на полицискиот час, на оваа територија ќе работат неколку деловни субјекти кои се занимаваат со достава на храна и лекови на територија на Кисела Вода, а претходно аплицираа на Јавниот повик на локалната самоуправа.

 

Имено, за online работа за достава на неопходни прехранбени намирници, за време на забраната за движење на граѓаните, достапни ќе  бидат следните локални продавници, маркети, ресторани и аптеки кои ќе вршат достава на продукти:

ДПТУ Стефани Трејд ДООЕЛ, телефон 078-203-925,  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

ДООЕЛ Кул Сокер-Скопје, телефон 02-2744-305

Металмонтинг ДООЕЛ, телефон 070-219-593,  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Стефито Бренд, телефон 075/220-418,  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Саше Спетс ДООЕЛ Скопје, телефон 077-936-832,  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Бим-макс ДООЕЛ Скопје, телефон 02-3111-776, 078-243-562

Амио-Алеи ДООЕЛ, телефон 075-700-944

ДИЛЛ Маркетс ДОО, с. Батинци-Студеничани, телефон 078-570-120,  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Д.У.Т.У Дабест-1985 ДООЕЛ, телефон 078-243-242, 070-340-851,   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Мобеликс Премиум,   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Гиго Трејд Дејан ДООЕЛ Скопје, телефон 02-2792-554, 071-211-413,  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Друштво за производство, промет и услуги Фортуна Јуниор Два ДООЕЛ Скопје, телефон 075-841-999,  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

ТИНЕКС-МТ ДOОЕЛ, www.e-tinex.mk

ТДППУ Веропулос ДООЕЛ Скопје, телефон 075-499-782, 075-488-129

ТП Гоги , телефон 02-2763-094, 02/2779094, Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Ледо Компани, телефон 078-268-838, 070-866-776

Трежр-ДООЕЛ, телефон 074-242-444, Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Киона Трејд ДООЕЛ увоз-извоз, телефон 072-266-976, Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Јухор Елена ДООЕЛ месарници, телефон 075-745-383, 02-5111-772, Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите., MSN:MESARNICI JUHOR

Гостилница Инна-Ерна ДООЕЛ, телефон 075-926-692

ДТПУ Турбо ДООЕЛ увоз-извоз, телефон 075-531-941, 075-711-629, Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

ТОЛЛАКС ДОО Скопје, телефон 070-220-882, 02/616-0977, Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Друштво за трговија на големо и мало ДЕНИЕЛ Сузана и Зоран експорт импорт ДОО Скопје, телефон 02-279-1134, Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Друштво за трговија и услуги Маркет Детелинa ДООЕЛ Скопје-подружница Детелина Скопје, телефон 078-233-416, 072-316-573, Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Угостителски објект за исхрана ЕМ-МЕР ТП, телефон 071-566-521, Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

ПЕТ ЕКСПЕРТ ДООЕЛ Скопје, телефон 071-276-568, Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Петар Транс ДООЕЛ Скопје, телефон 078-373-507

Дежурна аптека ќе биде аптеката “Зегин”- Драчево 1, лоцирана на ул. Димитрија Чуповски бр. 68, во населбата Драчево.Телефонскиот број на ова аптека е 078/478-204. Истата ќе биде отворена од 07:30 до 15:00 часот.

Уште еднаш, апелираме до сите наши жители за почитување на мерките и препораките дадени од Владата и Министерството за здравство, со цел побрзо надминување на оваа тешка ситуација со која сите се соочуваме.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa