• Жителите на Пинтија ќе добијат асфалтирани улици и атмосферска канализација

    Жителите на Пинтија на потегот од ул. „Саса 2“ до крстосницата со „Јабланица“ ќе добијат целосно реконструирана улица.

  • Децата и вработените во објектот „Мимоза“ на ЈДГ „Весели цветови“ ќе добијат подобри услови

    Градоначалникот Филип Темелковски потпиша договор за реализација на проект за енергетска обнова на ЈДГ „Весели цветови“, објект „Мимоза“.

  • Целосно е реновирана спортската сала Независна Македонија

    Општина Кисела Вода во соработка со ЈП „За стопанисување со спортски сали и објекти - Кисела Вода“, целосно ја реновираше спортската сала „Независна Македонија“

  • Градоначалникот Филип Темелковски во Владата на РСМ потпиша договор за набавка на товарно возило – кипер

 

 

Насловна

Кошаркарите на „Ангели“ од Кисела Вода ја победија екипата на КК „Струмица“

Сениорската екипа на КК „Ангели“ од Кисела Вода, изминатиов викенд на гостински терен, во рамки на втората сениорска лига, со резултат 67-46 триумфираше над екипата на КК „Струмица“.

„Нашата екипа во текот на целиот натпревар беше во водство. Победата над екипата од Струмица за нас е од големо значење, затоа што игравме со тим, кој исто како нас има амбиции да се натпреварува во првата кошаркарска лига. Со оваа победа се задржавме на првото место на табелата“  – изјави Благоја Кечовски, тренер на КК „Ангели“.

Следниот викенд кошаркарите на „Ангели“, на домашен терен, во спортската сала „Независна Македонија“, силите на теренот ќе ги одмерат со екипата на КК „Феникс“.

 

 

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa