Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

ДУРДМОВ „Димитар Влахов“ организираше Балкански ВИП натпревар за лица со оштетен вид

На ден 09.06.2021 година училиштето ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов,,  организираше онлајн настан Балкански ВИП натпревар.

На натпреварот учество земаа 8 интитуции за лица со оштетен вид од 6 Балкански земји: 1.Центар - Сараево - БиХ, 2. Центар – Дервента - БиХ,, 3. Училиште ,,Вељко Рамадановиќ,, - Србија, 4. Училиште ,,Драган Ковачевиќ,, - Србија, 5.Центар – ИРИС - СЛОВЕНИЈА, 6.Центар ,,Винко Бек,, - ХРВАТСКА, 7. Центар ,,Џеладин Деда,,– КОСОВО, 8. ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов,, - Македонија.

Вкупно беа испратени 34 видео материјали и беа прикачени на you tube каналот на училиштето ДУРДМОВ. Во првата фаза беа избрани 8 финалисти од секоја институција, а во финалето се избра по пат на гласање победник.

Победата ја понесе Маригона Хамити од Косово.

Градоначалникот на оштина Кисела Вода, г-н Филип Темелковски, беше дел од настанот, на самиот почеток ги поздрави присутните и им посака среќа на сите учесници.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa