ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortbursa escortmebbis girişataşehir escortkadıköy escortbahsinewonoddmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren siteleronwin girişbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinooynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoPusulabetgüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupopsec.orgdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerstarzbetbonusbayşanslıbetonredbetonredroketbetultrabetnorabahisbetturkeytarafbetbetkomistanbul escort bayancasibomBahis forumligobet üyelikescort bayan maltepePalacebetmariobethttp://www.escortbayanlariz.netromabetroketbet girişseocasibom girişjasminbet1xbet girişjasminbetxrp ledgeronwinmarsbahissekabetholiganbetlunabetbetparkbetkomvdcasinodeneme bonusu veren sitelerjojobetmatbettipobet twittercasibombetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahisistanbul escortcasino sitelericasino sitelerijojobet meritkingbettiltjojobetgrandpashabet girişholiganbet girişbetturkeygrandpashabetslot sitelericasino siteleriGrandpashabetÇekmeköy EscortgrandpashabetMeritkingMeritkingjojobet güncel girişholiganbet girişjojobet güncel girişgrandpashabetgrandpashabetjojobet güncel girişMeritkingtarafbetcasibomcasibomcasibommadridbet girişmadridbet girişjojobetjojobetmarsbahiscasibomcasibomholiganbetmariobetjojobetjojobetjojobetbetebetMatadorbetJojobetholiganbetmatadorbetmariobetpiabettarafbetbahiscomhttps://cpllindengrove.com/jojobetJojobetjojobetjojobet jojobetjojobetJojobetmatadorbetevden eve nakliyat ankaracasibommarsbahisgaziantep escortgaziantep escortcasibombettiltmarsbahisholiganbethacklinkbahsegellunabetbetebet
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Новогодишни пакетчиња за учениците од ОУРЦ „Д-р.Златан Сремец“

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

 

 

 

 

  

Насловна

Новогодишни пакетчиња за учениците од ОУРЦ „Д-р.Златан Сремец“

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски заедно со отецот Оливер од црквата Св. Спас во Драчево, кој раководи со Хуманитарната организација Свети Спас, денес ги посетија учениците од ОУРЦ „Д-р.Златан Сремец“.

Во пресрет на Новогодишните и Божикните празници, им подарија пакетчиња со цел да им ги разубават празничните денови кои следуваат. На дечињата кои беа видно израдувани, им посакаа среќни празници и година исполнета со многу здравје и радост. Од нив доби благодарница и нивна украсна изработка.

Средбата, градоначалникот ја искористи и да поразговара со директорката на ОУРЦ „Д-р.Златан Сремец“ кое се наоѓа на територија на општина Кисела Вода и да се информира околу потребите кои овие ученици ги имаат, како и за можноста за помош од страна на локалната самоуправа.

-Мојата цел како градоначалник е Општина Кисела Вода да биде општина за сите, а тоа секако ги вклучува и лицата со посебни потреби и дечињата со пречки во развојот. Во таа насока, сите мои актуелни и идни проекти, ќе имаат компонента на достапност за лицата со инвалидност. На овој начин, ќе им овозможиме достоинствен живот без бариери и дискриминација и еднакви права со сите останати. Денес, заедно со отецот Оливер, со подарочиња им го разубавивме денот на учениците од  ОУРЦ “Д-р Златен Сремец”, а со директорката поразговаравме околу нивните потреби во училиштето и во кој дел Општина Кисела Вода може да излезе со својата помош. Сакам да потенцирам дека лицата со попреченост, секако може да сметаат на поддршката од Општина Кисела Вода, и од мене како градоначалник-изјави градоначалникот Орце Ѓорѓиевски.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости