• Жителите на Пинтија ќе добијат асфалтирани улици и атмосферска канализација

    Жителите на Пинтија на потегот од ул. „Саса 2“ до крстосницата со „Јабланица“ ќе добијат целосно реконструирана улица.

  • Децата и вработените во објектот „Мимоза“ на ЈДГ „Весели цветови“ ќе добијат подобри услови

    Градоначалникот Филип Темелковски потпиша договор за реализација на проект за енергетска обнова на ЈДГ „Весели цветови“, објект „Мимоза“.

  • Целосно е реновирана спортската сала Независна Македонија

    Општина Кисела Вода во соработка со ЈП „За стопанисување со спортски сали и објекти - Кисела Вода“, целосно ја реновираше спортската сала „Независна Македонија“

  • Градоначалникот Филип Темелковски во Владата на РСМ потпиша договор за набавка на товарно возило – кипер

 

 

Насловна

Одбележан месецот на книгата во ОУ „Кирил Пејчиновиќ“

Вчера, (24.10.2013), по повод месецот на книгата се одржа поетско читање во библиотеката на ОУ “Kирил Пејчиновиќ”. На оваа средба учествуваа писателот за деца Наум Попески, директорот на училиштето Тони Илиев, психологот на училиштето, наставници по македонски јазик и литература,  како и претставници од Општина Кисела Вода.

Први настапија учениците - членови на библиотекарската секција, а веднаш по нив и тие од рецитаторската секција. Најмалите ученици ги поздравија присутните со читање на своите лични творби. На крајот од пригодната свеченост, писателот Наум Попески прочита неколку негови омилени песни.

Целиот настан го следеа учениците - членови на новинарската секција.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa