Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Дел од општина Кисела Вода денес без струја

По известување добиено од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје Скопје, Ве информираме дека денес без електрична енергија времено ќе останат дел од корисниците од општина Кисела Вода.

 

Во период од 08:00 до 15:30 часот ќе бидат корисниците од дел од улицата „Востаничка“ од број 29 до број 33, улица „Ениџе Вардарско“, број 10, „Ениџе Вардарско“, број 8 и дел од улицата „Серска“.Од 08:30 до 14:30 часот без струја ќе бидат корисниците од улицата „Саса“ – подулички, броевите: 6, 12, 14, 16, 18, 24, 26, 28, 30, улица „1.440“ и дел од улицата „Јабланица“. Од 09:00 до 14:30 часот без струја ќе бидат корисниците од улицата „Антон Димитров“ – од крстосницата со улицата „Живко Фирфов“ до крстосницата со улицата „Румена Хаџипанзова“. Причина за прекинот се техничките зафати во електро дистрибутивната мрежа.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa