ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortizmir escortholiganbetmatadorbet jugadorfranquicia.comdeneme bonusu veren sitelerSahabet Twittermebbis girişkurtköy escortataşehir escortkadıköy escortkartal escortbahsinewonoddbetmatikmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerholiganbet güncel girişstarzbetMarsbahismarsbahisTarafbetTaraftariumonwin girişholiganbetbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinobahis forumoynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoBetoffice GirişbetistBest Wall PanelscasibomBahçeşehir EscortOnwintrendyol indirim kodutipobetbetkom1winbelugabahisgrandpashabetbetistholiganbetholiganbet girişCasibom girişmariobetsahabetsahabetmarsbahisjojobetmarsbahishttps://twitter.com/mariobetgirx
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Со спектакуларен концерт на “Нокаут” КиселаВода го прослави својот 68-ми роденден

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

 

 

 

 

  

Насловна

Со спектакуларен концерт на “Нокаут” КиселаВода го прослави својот 68-ми роденден

Со спектакуларен концерт на Нокаут, како незаборавна завршница на Културното лето, Општина Кисела Вода го прослави својот 68-ми роденден. Преку 30 000 жители дојдоа во Расадник и заедно ги пееја најголемите хитови со бендот кој и самиот има историско значење во македонската музика. 

Во навистина незаборавна атмосфера, Фатална опсесијаЛебедот белЗа насЗнаеш каде да ме најдеш и многу други одекнуваа два часа во чест на славеничкиот ден на нaјстарата скопска општина. Нокаут уште еднаш покажа зошто веќе 26 години го држи тронот во македонската забавна музика, а Кисела Вода уште еднаш покажа што значи квалитетен избор на програмските содржини и сериозен пристап при нивната организација.

На настанот публиката ја поздрави градоначалникот Орце Ѓорѓиевски. Го честиташе роденденот на општина Кисела Вода, и’ се заблагодари за целата поддршка и за тоа што сите заедно направија бескрајната приказна за Кисела Вода да биде се подобра.

Инаку, на Нокаут претходеше сет на одличниот DJ Mats. Интеракцијата со публиката, хитовите, фантастичната атмосфера, направија просторот пред Расадник да изгледа као огромна дискотека на отворено.

Претходно, во “Битката на бендови”, жири комисијата во состав Дани Димитровска, Мишко Парушев и Сашо Стојановски одлучи дека титулата најдобри треба да ја понесе “Егзибит А” кои добија награда концерт организиран од страна на општина Кисела Вода и снимање на албум со 100 цд-а. Награда имаше и за второнаградените “Арте-факт” кои исто така ќе добијат снимање на албум и 100 цд-а, а третонаградениот, Матеј Николовски доби снимање на авторска песна како гостин на победничкиот албум. Додека се чекаше одлуката на жири комисијата, одличен настап имаа и ”Д Далтонс”.

Паралелно, од 17 часот, на друга локација, во паркот Шопен се одржуваше хуманитарна Коријада, организирана од страна на Здружението на пензионери од Кисела Вода кои исто така имаа своја културно-уметничка програма.

 

Роденденскиот ден беше исполнет и со повеќе други содржини-свечена седница на Советот на Општина Кисела Вода, статуетки-клучеви за 25 заслужни жители, награди за најуспешните ученици, спортисти и наставници, како и промоцијата на 8 крупни инфраструктурни проекти во чест на 68-миот роденден на оваа локална самоуправа.

Се на се, манифестацијата “68 години Кисела Вода-бескрајна приказна која станува се’ подобра” која ги обедини роденденот на Општина Кисела Вода и Културното летосо вкупна бројка од  околу 80 000 посетители на музичките концерти и атмосфера која може само да се доживее, трајно ќе остане запишана во сеќавањата жители на општината и сите нејзини пријатели.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости