ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortbursa escortmebbis girişataşehir escortkadıköy escortbahsinewonoddmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren siteleronwin girişbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinooynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoPusulabetgüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupopsec.orgdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerstarzbetbonusbayşanslıbetonredbetonredroketbetultrabetnorabahisbetturkeytarafbetbetkomistanbul escort bayancasibomBahis forumligobet üyelikescort bayan maltepePalacebetmariobethttp://www.escortbayanlariz.netromabetroketbet girişseocasibom girişjasminbet1xbet girişjasminbetxrp ledgeronwinmarsbahissekabetholiganbetlunabetbetparkbetkomvdcasinodeneme bonusu veren sitelerjojobetmatbettipobet twittercasibombetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahisistanbul escortcasino sitelericasino siteleriholiganbet güncel girişmeritkingbettiltjojobetgrandpashabet girişholiganbet girişbetturkeygrandpashabetslot sitelericasino siteleriGrandpashabetÇekmeköy EscortgrandpashabetMeritkingMeritkingjojobet güncel girişholiganbet girişjojobetgrandpashabetgrandpashabetjojobet Meritkingtarafbetcasibomcasibomcasibommadridbet girişmadridbet girişjojobetjojobetmarsbahiscasibomcasibomjojobetmariobetjojobetjojobetjojobetjojobetMatadorbetJojobetholiganbetmatadorbetmariobetpiabettarafbetbahiscomhttps://cpllindengrove.com/jojobetJojobetjojobetjojobet girişjojobet girişjojobet güncel girişJojobetmatadorbetevden eve nakliyat ankaracasibomjojobetgaziantep escortgaziantep escortcasibombettiltmarsbahisholiganbethacklinkjojobetlunabet
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Ѓорѓиевски: Целосна реконструкција на “Вера Јоциќ” со краците и паркинзите и изградба на нов паркинг

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

 

 

 

 

  

Насловна

Ѓорѓиевски: Целосна реконструкција на “Вера Јоциќ” со краците и паркинзите и изградба на нов паркинг

За десетина дена ќе биде завршена целосната реконструкција улицата Вера Јоциќ и нејзините краци. Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес изврши увид во финализацијата на овој проект кој опфаќа асфалтирање на површина од околу 5800 квадратни метри и кој исто така опфати реконструкција на постоечките паркинзи и изградба на нов паркинг простор за 70 возила.

-Денес се наоѓаме на улицата Вера Јоциќ, на чија целосна реконструкција Општина Кисела Вода интензивно работеше во изминатите неколку месеци. Се работи за поголема површина од околу 5800 квадратни метри кои опфаќаат 720 метри од самата улица, но и двата нејзини краци. Асфалтирањето на овој потег беше голема потреба, бидејќи на коловозот постоеја огромни оштетувања, дупки и големи нерамнини што го отежнуваше сообраќајот. Освен што интервениравме со реконструкција, левата страна ја одделивме со столпчиња и на тој начин создадовме пешачка зона, додека на десната страна од оваа улица отворивме џебови за паркирање што овозможи паркирање на 70 возила.

Со цел да се подобри сообраќајот во мирување во овој дел од Кисела Вода, ги реконструиравме и паркинзите пред околните згради- изјави градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, додавајќи дека на овој начин се надминува уште еден горлив проблем на жителите на овој дел од општината кои долго време упатуваа поплаки за недоволен број на места за паркирање. Додаде дека се поставени и сливници и штедливо осветулување, а информираше и за останатите градежни активности во овој дел на Кисела Вода.

 

-Ова не е единствениот зафат во урбаната заедница Цветан Димов. Пред само неколку дена, започнавме и со целосна реконструкција на улицата ,,Емил Зола” во која се вклучени и краците на истата, како и паркинзите. И тука е планирана изведба на нов паркинг простор. Претходно, целосно ги реконструиравме и “Тоне Томшиќ”, крак на улицата “Мишко Михајловски” и дел од “Дичо Петров”. Она што е заедничко за сите вие споменати улици е дека тие не биле санирани по 30, 40, па и 50 години. Продолжуваме со целосната обнова на патната инфраструктура на општина Кисела Вода која во овие 19 месеци, откако сум дојден на градоначалничката позиција опфатија преку 50 км улици, и која ќе трае се додека не го исполнам ветувањето дадено пред граѓаните- во нашата општина да нема улица која не е асфалтирана-додаде градоначалниот Ѓорѓиевски.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости