ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortizmir escortholiganbetmatadorbet jugadorfranquicia.comdeneme bonusu veren sitelerSahabet Twittermebbis girişkurtköy escortataşehir escortkadıköy escortkartal escortbahsinewonoddbetmatikmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerholiganbet güncel girişstarzbetMarsbahismarsbahisTarafbetTaraftariumonwin girişholiganbetbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinobahis forumoynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoBetoffice GirişbetistBest Wall PanelscasibomBahçeşehir EscortOnwintrendyol indirim kodutipobetbetkom1winbelugabahisgrandpashabetbetistholiganbetholiganbet girişCasibom girişmariobetsahabetsahabetmarsbahisjojobetmarsbahishttps://twitter.com/mariobetgirx
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Ѓорѓиевски: Да не дозволиме Кисела Вода и Скопје да тонат во смет, кога некој што треба тоа да го работи е неспособен

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

 

 

 

 

  

Насловна

Ѓорѓиевски: Да не дозволиме Кисела Вода и Скопје да тонат во смет, кога некој што треба тоа да го работи е неспособен

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски вечерва е на терен заедно со службите од Кисела Вода. Во самоорганизирана акција, сезонските работници, администрацијата од Кисела Вода, помогнати со механизација и работници од соседната општина Сопиште и од општина Кавадарци, го чистат наталожениот отпад од улиците во општина Кисела Вода, кој Градот Скопје веќе неколку дена не го собира, доведувајќи го во ризик здравјето на граѓаните.

 

Градоначалникот Ѓорѓиевски кој вечерва, до доцна во ноќта ќе биде заедно со општинските служби, упати порака дека нема да го остави својот народ да тоне во ѓубре, само затоа што Градот Скопје, кој е надлежен и платен од грашаните, е неспособен да исчисти.

-Како што и денес претходно дадов изјава поврзана со неколкудневното таложење на отпадот во Кисела Вода, вечерва на мое задоволство и помош од моите колеги градоначалникот Стефче од Сопиште и Митко од Кавадарци, започнавме со нивна помош, но и со нашите помали општински камиончиња и со нашите служби самите да го собираме отпадот. Сами се организиравме се со цел да не дозволиме нашата општина, но и градот Скопје да тоне во смет, кога на очиглед на целата јавност, некој што тоа треба да го работи е неспособен и нема начин тоа да го изведе. Не верувам дека вечерва ќе успееме да го собереме  целиот отпад, но ќе бидат опфатени најфреквнтните, најударните места.

Добро сме организирани, нашите сеознски служби исто се на терен за што сакам од срце да им се заблагодарам, што во недела заедно со луѓето и службите што ни се приклучија од Кавадарци и Сопиште, ќе работат до доцна во ноќта и ќе можеме да ги исчистиме најфреквентните места, а со помалите општински камиони ќе ги чистиме руралните средини како Драчево, Припор и Усје, посочи градоначалникот на Кисела Вода.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости