Новости

ЈДГ „Весели Цветови“ одбележа 74 години постоење

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски денеска присуствуваше на одбележувањето на  74 години од постоењето на најстарата ЈДГ „Весели Цветови“ во Република Северна Македонија.

Повеќе: ЈДГ „Весели Цветови“ одбележа 74 години постоење

Утре без вода ул. „Мариовска“

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода информира дека утре од 08:30 часот без вода ќе останат корисниците од улицата „Мариовска“.

Повеќе: Утре без вода ул. „Мариовска“

Денес ФК „Кул здравје“ од Кисела Вода ќе игра против ФК „Академија Постолов - Пандев“ од Штип

Рејтинг на корисник:  / 0

Денес фудбалерите на ФК „Кул Здравје“ од Кисела Вода на стадионот „Цементарница“ ќе го одиграат првиот 1/2 финален натпревар за Купот на Македонија против екипата на ФК „Академија Постолов - Пандев“ од Штип.

Силите на теренот помладите пионери (генерација 2005 година) ќе ги одмерат со почеток во 14:00 часот.

39 членови на „Д Стронгест & Рутс БЏЏ“ од Кисела Вода освоија медали

Рејтинг на корисник:  / 0

Вчера на државното првенство во БЏЏ во категорија со кимоно членовите на клубот за бразилска џиу џица „Д Стронгест & Рутс БЏЏ“ од Кисела Вода во сите категории освоија златни, сребрени и бронзени медали.

Повеќе: 39 членови на „Д Стронгест & Рутс БЏЏ“ од Кисела Вода освоија медали

Денес една улица во Кисела Вода без струја

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода информира дека денес во временскиот период од 09:00 до 14:30 часот без струја ќе останат корисниците од ул. Саса бр. 18. 

Повеќе: Денес една улица во Кисела Вода без струја

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda ЈДГ „Весели Цветови“ одбележа 74 години постоење https://t.co/whbbZEVzdA
17hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Утре без вода ул. „Мариовска“ https://t.co/aE2W9kBFLp
O_KiselaVoda Денес ФК „Кул здравје“ од Кисела Вода ќе игра против ФК „Академија Постолов - Пандев“ од Штип https://t.co/s7PYjxw7gg