Утре неколку улици во Кисела Вода без струја

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода информира дека утре во временскиот период од 08 до 15 часот без напојување со електрична енергија ќе останат корисниците од булеварот „Србија“, фирмите „Микро Асул“ и околината, поранешен „Ино Спектар“, сервисите за возила, улицата „Христо Татарчев“ 15, сервис „Скендеровски“, како и делот кај новиот кружен тек во Кисела Вода.

Од „ЕВН Македонија“ АД известија дека прекините ќе бидат поради поради закажани технички зафати.

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода со голем број волонтери и ученици спроведе еколошка акција https://t.co/RSIOWdD6ki
14hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Учениците од ООУ „Рајко Жинзифов“ од населба Драчево го одбележаа Меѓународниот ден на лицата со попреченост https://t.co/wN6gkH3FQ5
O_KiselaVoda Градоначалникот Филип Темелковски беше во работна посета на фирми од општината https://t.co/LXcCuhH04p