Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Во Општина Кисела Вода започна „Балкан куп 2018“

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Во Кисела Вода започна „Балкан куп 2018“. На овој балкански турнир кој е под покровителство на градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски, а во организација на ФМП Академија, младите кошаркари од Македонија, Србија и Бугарија, од денес па се до недела ќе одиграат повеќе натпревари. Кошаркарите кои се натпреваруваат на овој куп се на возраст до 14 годишна возраст.

Почетокот на „Балкан куп 2018“ беше означен со одигрување на првиот натпревар помеѓу екипите на Балкан и Буба баскет. Во моментов во тек е натпреварот помеѓу екипите на Вардар и Актавис, додека од  18:00 часот во салата на средното фискултурно училиште силите на теренот ќе ги одмерат екипите на ФМП Академија и Балкан.  Во истата сала вечерва со почеток од 20:00 часот ќе играат и кошаркарите на екипите Пловдив и Актавис.

Покрај ова, љубителите на кошарката утре и задутре ќе имаат можност да проследат уште неколку натпревари.

Истите ќе се одиграат во спортската сала „Независна Македонија“ според следнава програма:

24.03.2018

09:00 ФМП Академија - Буба баскет

11:00 Вардар - Пловдив

15:00 А3 - В3

17:00 А1 - Б2

19:00 А2 - Б1                                                                                               

25.03.2018

09:00 Ќе се игра за трето место

11:00 Финале

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa