Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Општина Кисела Вода и Академија ФМП организираат бесплатни кошаркарски тренинзи

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Со поддршка од страна на Општина Кисела Вода кошаркарската Академија ФМП организира бесплатни тренинзи за сите деца кои се со постојано живеалиште на територијата на општината.

Бесплатните кошаркарски тренинзи кои се дел од проектот на локалната самоуправа „Спорт за секое дете“ ќе се одвиваат во спортската сала „Независна Македонија“. Истите имаат за цел правилно насочување и развивање на младите.

-Сакам да истакнам дека благодарение на одличната соработка со Општина Кисела Вода предводена од градоначалникот Филип Темелковски ние како клуб имаме можност да организираме бесплатни тренинзи за сите деца кои се со постојано живеалиште во Кисела Вода. Нашите цели и планови се преку овие тренинзи децата уште од најрана возраст да ја засакаат кошарката и да се насочат кон вистинските вредности во нивните животи. Верувам дека оваа успешна соработка со градоначалникот Темелковски и Одделението за спорт при Општина Кисела Вода  ќе продолжат и во иднина и истата ќе вроди со плод за развивање на кошарката. За крај, ги повикувам сите заинтересирани да се пријават на бесплатните кошаркарски тренинзи, да дојдат да се дружат, да спортуваат и еден ден да станат познати и успешни кошаркари. Спортската опрема за сите деца ќе биде бесплатна, нагласи Никола Божиноски, сопственик на Академија ФМП.

Тренинзите кои ќе започнат на 3 – ти април ќе се одржуваат во следниве термини:

Понеделник: 16:00 – 17:00

Вторник: 17:00 – 18:00

Среда: 17:00 – 18:00

Четврток: 16:00 – 17:00

Сите заинтересирани за бесплатните кошаркарски тренинзи можат да добијат информации на телефонскиот број 075 782 863 или директно да аплицираат на следниот мејл Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

 

 

 

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa