Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Собран кабаст отпад од Црниче и Пржино. Денес се собира во Цветан Димов и Бирарија.

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Продолжува акцијата за собирање на кабаст отпад во Општина Кисела Вода.

Откако вчера сезонски работници ангажирани од страна на локалната самоуправа преку Секторот за месна самоуправа и социјална грижа ги подигнуваа старите и непотребни предмети со погабаритна големина од жителите на Пржино и Црниче, денес во четврток, 10.05.2018, акцијата продолжи во Цветан Димов и Бирарија.

Граѓаните од овие две урбани заедници кабастиот отпад треба да го изложат во периодот од од 07:00 до 11:00 часот, пред своите домови, колективните згради на пошироките улици, на начин што истиот нема да го попречува движењето на пешаците и возилата, како и местото да биде пристапно за возилата на Општина Кисела Вода. Утре, пак, ќе се собира габаритниот отпад од урбаните заедници Кисела Вода и Расадник. За останатите месни и урбани заедници кои ќе бидат опфатени во наредните седмици, жителите ќе бидат навремено известени преку општинската веб страница и преку референтите во подрачните канцеларии на нивните месни и урбани заедници.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa