Пепи Ренџов ја разигра публиката во паркот “Македонија”

Рејтинг на корисник:  / 4
НајлошоНајдобро 

Преку 500-тини разиграни и насмеани граѓани, вчеравечер можеа да се забележат во паркот “Македонија”, каде феноменален концерт одржаа Пепи Ренџов и Тумбао Салса Бенд. Препознатливите кубански и латино песни беа само дел од репертоарот на овој македонски бренд кој ја негува кубанската музика, а посетителите можеа да уживаат и во звуците на неколку македонски традиционални песни, преработени во латино ритам.

На големо задоволство на граѓаните, Тумбао Салса Бенд премиерно на отворен настап, токму во Кисела Вода ја изведоа песната “Фато мори душманке”, преработена во кубански ритам.

Културното лето во Кисела Вода продолжува и викендов на верско – рекреативниот центар “Три круши” со две манифестации. Доколку временските прилики се поволни, вечерва (06.07.2013) на “Три круши” целовечерен концерт ќе одржат Митан Проект и Андријана Јаневска, додека пак утревечер (07.07.2013) ќе се одигра претставата “Ах љубов моја – турска приказна”, во изведба на НУ Театар комедија. Настаните почнуваат во 21:00 часот.

Влезот за граѓаните е отворен. 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa