Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Општина Кисела Вода во повеќе паркови ја обнови урбаната опрема и детските игралишта

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода минатата работна недела во повеќе паркови спроведе акција за санација на урбаната опрема и детски игралишта на своја територија.

Санација на постојната урбана опрема, детските игралишта и реквизити извршена е во парковите во Црниче и Пржино, паркот Ѓорги Димитров, како и во паркот Пушкин.

Локалната самоуправа и во наредниот период ќе продолжи со активности за санација/обнова на постојната урбана опрема.

Уште еднаш, апелираме до жителите да ја чуваат обновената урбана опрема и детските игралишта, како би допринеле истите да останат во употреблива состојба.

Воедно, денес на терен, се земаа примероци од јавните чешми на територија на Општина Кисела Вода, за да се утврди дали истите се бактериолошко исправни, како и да се испита квалитетот на водата. Согласно испитувањата кои ќе ги направи Институтот за јавно здравје, кој е овластена и акредитирана институција за испитување на здравствената безбедност на водата, Општина Кисела Вода, ќе ги извести жителите дали некоја од чешмите ќе добие забрана за користење.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa