Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Седми мултимедијален хепенинг за децата од Општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Мултимедијален хепенинг на отворен простор се одвиваше денес во паркот Македонија.

Општина Кисела Вода, преку Секторот за образование, предучилишно воспитување, спорт и култура,  и годинава ја организира оваа манифестација која има цел да овозможи креативно и забавно дружење меѓу учениците.

Како и секоја година, учество зедоа учениците од сите основни училишта од овој дел на Скопје, заедно со учениците од ДУРДМОВ ,, Димитар Влахов “ и од ПОУ ,, Златан Сремец “. Тие, на слободна тема сликаа, твореа, се забавуваа и се дружеа. Дел од талентираните ученици настапија со музички и музичко-ритмички точки.

 

Мултимедијалниот хепенинг на отворен простор е дел од Програмата за култура, културни манифестации и творештво за 2018 година. Истиот годинава се одржа по седми пат.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa