Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Во Кисела Вода ќе се одржи Куп на Македонија - турнир во џиу-џица борби

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Во недела во спортската сала „Независна Македонија“ со почеток во 10:00 часот ќе се одржи Куп на Македонија - турнир во џиу-џица борби и NE WAZA.

Имено, турнирот е во организација на Клубот за џиу-џица СОКЕ, додека главен покровител на истиот е градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски.

Воедно, на Купот на Македонија во џиу-џица борби и NE WAZA во машка и женска конкуренција ќе се натпреваруваат/учествуваат деца до осум годишна возраст, пионири 9/10/11, постари пионири 12/13/14, кадети 15/16/17 и јуниори 18/19/20.

Влезот за сите посетители е бесплатен.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa