Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Се санираат ударните дупки во Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 3
НајлошоНајдобро 

Акцијата за санирање на ударните дупки и прекопи на територијата на Општина Кисела Вода која започна пред една седмица, веќе на терен ги даде очекуваните позитивни резултати. Откако започна акцијата, комплетно се санирани ударните дупки на повеќе сервисни улици во населбите Цветан Димов, Пржино, Црниче, Драчево, 11-ти Октомври – бараки и Припор, за што се потрошени околу 115 тони асфалт, со кои се пополнети ударни дупки на површина од околу 926 квадратни метри.

На оваа акција и претходеа активности за детектирање на сите ударни дупки на сервисните улици кои се во  надлежност на општината, а беа земени во предвид и пријавите на граѓаните кои ја искористија апликацијата “Види пријави, поправи”.

Акцијата продолжува со санација на дупките паралелно во сите 14 месни и урбани заедници, за што на барање на општината, фирмата изведувач формираше оперативни групи кои дејствуваат во четири реони низ општината. За овие градежни активности од општинскиот буџет се одвоени 2 милиони денари.

По завршувањето на оваа акција ќе следат градежни активности за нивелирање на пропаднатите шахти на целата територија на општината.

Коментари  

 
+1 #1 ruzica 2013-07-17 14:12
me interesira koga ke se asvaltira sava kovakevik 6
Цитат
 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa