Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Исплатени еднократните парични награди за талентираните и надарени ученици

Рејтинг на корисник:  / 6
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода деновиве заврши со исплатата на еднократните парични награди наменети за талентираните и надарени ученици од општината Кисела Вода. Вкупно 168 ученици, од кои 77 за спорт и 91 за образование на крајот на училишната година беа наградени со ваучери од по 10.000 денари, кои на пригодна свеченост им ги врачи градоначалникот на Општина Кисела Вода, Билјана Беличанец - Алексиќ. Оваа активност, општината Кисела Вода ја спроведува втора година по ред со цел да ги стимулира најмладите жители на општината да продолжат со успесите во делот на воспитно-образовните и спортските активности. 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa