Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Музичко уживање и детска претстава викендов на “Три круши”

Рејтинг на корисник:  / 6
НајлошоНајдобро 

Ново музичко доживување ќе донесе овонеделното издание на културната манифестација “Бранувано културно Три круши 2013-то лето”. Имено, во петок (19.07.2013) на верско – рекреативниот центар “Три круши”, со почеток во 21:00 часот тамбурашката група ,,Гезме” ќе одржи целовечерен концерт.

Во сабота пак, ќе се одржат два културни настани. По петти пат ќе се одржи детскиот фестивал “Три круши” на кој ќе се претстават ученици од осумте основни училишта во општината, а забавата ќе продолжи со детската театарска претстава “Македонска приказна” во изведба на Театарот за деца и младинци. Овие два настани ќе се реализираат на верско – рекреативниот центар “Три круши”, со почеток во 19:00 часот.

Влезот за граѓаните е слободен.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa