Денес дел од Кисела Вода без струја

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода информира дека денес во временскиот период од 08:30 до 12:00 часот без напојување со електрична енергија ќе бидат корисниците од дел од улиците Полог и Зеленгора, додека, во периодот од 08:30 до 14:30 часот, без струја ќе бидат корисниците од  ул. Антон Димитров, во Драчево.

Од ЕВН Македонија АД соопштија дека прекините ќе бидат заради изведување на технички зафати во дистрибутивната електро мрежа.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda ЈДГ „Весели Цветови“ одбележа 74 години постоење https://t.co/whbbZEVzdA
17hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Утре без вода ул. „Мариовска“ https://t.co/aE2W9kBFLp
O_KiselaVoda Денес ФК „Кул здравје“ од Кисела Вода ќе игра против ФК „Академија Постолов - Пандев“ од Штип https://t.co/s7PYjxw7gg