Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Академија ФМП од Кисела Вода триумфираше во Крива Паланка

Рејтинг на корисник:  / 1
НајлошоНајдобро 

Кошаркарите на Академија ФМП на гостински терен убедливо ја победија екипата на КК Крива Паланка, со резултат 60-106.

Со оваа победа клубот од Кисела Вода позициониран е на третото место на табелата со еднаков број на бодови со КК Карпош Соколи на втората позиција и КК МЗТ Скопје Аеродром на четвртата позиција со еден натпревар помалку од прво пласираниот тим на КК Борец од Велес.

Имено, на натпреварот од Академија ФМП со најмногу поени се издвоија Ѓорѓи Ристовски (23), Мартин Ристевски (19) и Александар Јовановски (17).

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa