РК „Јуниор Кисела Вода“ поблиску до плеј оф натпреварувањето

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

„Јуниор Кисела Вода“ забележа нова победа во Првата ракометна лига и сега е на прагот да се пласира во плеј-оф фазата. На гостувањето во Штип, клубот од Кисела Вода ја совлада екипата на „Текстилец“ со резултат 16:23 (10:16).

Еден од најзаслужните за добрата игра во одбрана беше Адријан Тодоров кој одлично играше во двата правци на овој натпревар.

Ракометарите на „Јуниор Кисела Вода“ во недела ќе играат за победа, за пласман во плеј оф фазата против екипата на „Македонија Ѓорче Петров“.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Интервју на градоначалникот Филип Темелковски https://t.co/xG7xs9oY4I
12hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Утре во рамки на првата кошаркарска лига КК „Академија ФМП“ ќе го одигра првиот натпревар во Кисела Вода https://t.co/zpBCmJT4ik
O_KiselaVoda Градоначалникот Филип Темелковски од понеделник почнува со посети на сите месни и урбани заедници во Кисела Вода https://t.co/MQYplG8cMg