Советот на Општина Кисела Вода ја одржa Дваесетата пленарна седница

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

На Дваесеттата пленарна седница на Советот на Општина Кисела Вода која се одржа на 22 јануари 2019 година беше усвоена следната точка:

 

1.Предлог-Одлука за измена на Одлуката за задолжување на средства добиени од меѓународната банка за обнова и развој (Светска банка) преку проектот за подобрување на општински услуги  број 09-9158/3 од 2 ноември 2018 година.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Голема еколошка акција се спроведе во Кисела Вода https://t.co/jzhPIsPtgD
7hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Во организација на Сојузот за училишен спорт на Општина Кисела Вода се одиграа финалните кошаркарски натпревари https://t.co/ykOVQLsRmx
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ги поканува своите жители на еколошкиот настан “Биди дел од чиста иднина” https://t.co/VNgbZvP8qY