Еко канал на веб страницата на Општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Од денес, на веб порталот на Општина Кисела Вода, почнува да функционира еко канал. Истиот ќе понуди едукативни текстови поврзани со заштитата и унапредувањето на животната средина, справувањето со еколошките ризици, заштитата на природата, водите почвата, управувањето со отпадот, аерозагадувањето, климатските промени и слично.

Ќе можат да се добијат и известувања за конкретните активности на Одделението за заштита на животната средина при Општина Кисела Вода кое е во рамките на Секторот за комунални работи, инфраструктура и сообраќај.  

Содржините кои од денес ќе ги нуди овој еко канал се почетна платформа за неговиот планиран лик и функционалност. Се надеваме дека преку соработката со другите надлежните институции од областа на животната средина, како и преку бројните предлози и идеи од граѓаните, истиот ќе прерасне во информативна самостојна веб страница како за жителите на општина Кисела Вода, така и за жителите на Скопје.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa