Кошаркарите на „Ангели“ го победија „Тетекс“

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

КК „Ангели“ од Кисела Вода на домашен терен забележа убедлива победа над екипата на Тетекс од Тетово, со резултат 95:66.

Со оваа победа кошаркарите на „Ангели“ се задржаа на првото место на табелата во Втората сениорска лига. Следниот натпревар „Ангели“

ќе играат на домашен терен против екипата на „Црн Дрим“ од Струга.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa