Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Санација на Основното училиште „Круме Кепески“ н.Припор

Рејтинг на корисник:  / 1
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода во соработка со амасадата на Сојузна Република Германија до завршувањето на летниот распуст ќе изврши санација на основното училиште „Круме Кепески“ н.Припор.

Санацијата опфаќа замена на прозори, средства кои се обезбедени од буџетото на локалната самоуправа. Со донација од амасадата на Сојузна Република Германија ќе биде извршено молерисување на училниците и обновен дел од училишниот мебел.   

Подрачното основно училиште „Круме Кепески“ во населеното место Припор е изградено во 1982 година, од неговот отварање до денес не се извршени никакви реконструкции.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa