Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Рамстор отвори нов супермаркет во Општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 13
НајлошоНајдобро 

На големо задовлство на граѓаните, денес  21.08.2013 година, започна со работа новиот супермаркет на Рамстор во Општина Кисела Вода.  На свеченото отварање присуствуваше и одржа поздравен говор, Градоначалникот на Општина Кисела Вода Билјана Беличанец Алексиќ.

„Чест ми е пред се како жител, а и како Градоначалника на Општина Кисела Вода што денеска  сум сведок на отварањето на првиот маркет на Рамстор на територија на Општина Кисела Вода.Токму затоа ќе си дозволам овој чин да го толкувам како тенденција за поквалитетно секојдневие  и на жителите на територија на Општина Кисела Вода. Ја користам приликава да се чуе пораката дека Општина Кисела Вода е отворена за секој предлог, сугестија и за секоја квалитетна инвестиција да излезе во пресрет за брза и ефикасна административна постапка“.

Истaкна, Градоначалникот на Општина Кисела Вода Билјана Беличанец Алексиќ.

 

 

 

 

 

 

Коментари  

 
0 #1 Blagoja 2013-09-05 12:13
Koga planirate da napravite ulica od Rasadnik do Ramstore/Tinex :)
Цитат
 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa