Христос воскресе! Навистина воскресе! Честит католички Велигден!

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

На сите верници кои по Грегоријанскиот календар го слават Христовото воскресение – Велигден градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски во свое име и во име на Општината им го честита овој голем најрадосен ден за сите христијани.

Градоначалникот, Филип Темелковски и претседателот на Советот на Општина Кисела Вода, Дарио Шимиќ синоќа во Католичката катедрала „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје присуствуваа на Светата литургија по повод чествувањето на католичкиот Велигден.

Празнувањето на Христовото воскресение - Велигден нека Ви донесе многу здравје, радост, љубов и среќа во Вашите животи.

Христос воскресе!

Навистина воскресе!

Честит Велигден!

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa