Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Се чисти шут и отпад во Општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 1
НајлошоНајдобро 

Од утринава, во Општина Кисела Вода се одвива масовна акција за расчистување на шут и отпад во координација на Секторот за месни заедници при Општината, потпомогнат од ЈП Комунална хигиена.

 

Се чисти на потегот од семафорите на бул. Борис Трајковски кај МЗ Пинтија, долж патот покрај пругите за фабриката Охис, па се до Хемтекс.

Во акцијата се вклучени 30 сезонски работници ангажирни од локалната самоуправа, опремени се со соодветен алат и камион, додека ЈП Комунална хигиена учествува со 10 опремени работници, два камиона и скип за собирање на шут и отпад.

Акцијата ќе трае денес, но по потреба и подолго, односно се до комплетно расчистување на оваа локација.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa