Утре фудбалерките на ЖФК „Џи - Џи“ од Кисела Вода ќе играат против „Порече“ од Македонски Брод

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Во рамки на младинската Б женска фудбалска лига утре на игралиштето на ФК ССК Младинец, во Драчево, со почеток во 11:00 часот  ќе се одигра фудбалски натпревар помеѓу ЖФК „Џи – Џи“ од Кисела Вода и ЖФК „Порече“ од Македонски Брод.

Влезот за љубителите на женскиот фудбал е бесплатен.

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa