Крводарителска акција во општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Претставници на општинската администрација, советници, претставници на сите месни и урбани заедници од општината, вработени и директори на основните училишта и градинките од овој дел на градот, жители на општина Кисела Вода, денес се дел од  акцијата за дарување крв, организирана од општина Кисела Вода и Општинската организација на Црвениот крст - Кисела Вода, во соработка со Институтот за трансфузиона медицина.

 

Само досега има преку 20 дарители, а акцијата ќе трае се до 15 часот и се одвива во Големаа сала на Општина Кисела Вода. Меѓу дарителите има и такви  кои имаат ретка крвна група и нови, кои за прв пат даруваат крв.

Крводарителската акција е традиционална и се одвива неколку пати годишно.

 

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa