Општина Кисела Вода го исчисти каналот во Пржино

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода спроведе акција за целосно расчистување на каналот во Пржино.

Сезонските работници ангажирани од Општината извршија рачно и машинско чистење на нараснатата ниско стеблеста вегетација и одложените отпадоци од страна на несовесни граѓани во каналот.

Локалната самоупрaва продолжува со редовните активности за расчистување на сметот и косење на тревните површини на својата територија.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa