Градоначалникот Филип Темелковски во Владата на РСМ потпиша договор за набавка на товарно возило – кипер

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Денеска градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски во свечената сала на Владата на Република Северна Македонија потпиша договор со Министерството за локална самоуправа - Биро за регионален развој, за реализација на проект за „Набавка на товарно возило – кипер“ за потребите на општината.

Средствата за набавката ќе бидат обезебедени од МЛС-БРР преку програмата за рамномерен регионален развој за 2019 година и од буџетот на Општина Кисела Вода.

Со ова, остварена е уште една од  заложбите на градоначалникот Филип Темелковски за подобрување на услугите на жителите на Општина Кисела Вода.

На потпишувањето на договорите со градоначалниците на Општините присуствуваа министерот за локална самоуправа, Горан Милевски, вицепремиерот на Република Северна Македонија, Кочо Анѓушев и директорот на Бирото за регионален развој, Рамиз Реџепи.

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Интервју на градоначалникот Филип Темелковски https://t.co/xG7xs9oY4I
13hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Утре во рамки на првата кошаркарска лига КК „Академија ФМП“ ќе го одигра првиот натпревар во Кисела Вода https://t.co/zpBCmJT4ik
O_KiselaVoda Градоначалникот Филип Темелковски од понеделник почнува со посети на сите месни и урбани заедници во Кисела Вода https://t.co/MQYplG8cMg