Градоначалникот Филип Темелковски во Владата на РСМ потпиша договор за набавка на товарно возило – кипер

Рејтинг на корисник:  / 2
НајлошоНајдобро 

Денеска градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски во свечената сала на Владата на Република Северна Македонија потпиша договор со Министерството за локална самоуправа - Биро за регионален развој, за реализација на проект за „Набавка на товарно возило – кипер“ за потребите на општината.

Средствата за набавката ќе бидат обезебедени од МЛС-БРР преку програмата за рамномерен регионален развој за 2019 година и од буџетот на Општина Кисела Вода.

Со ова, остварена е уште една од  заложбите на градоначалникот Филип Темелковски за подобрување на услугите на жителите на Општина Кисела Вода.

На потпишувањето на договорите со градоначалниците на Општините присуствуваа министерот за локална самоуправа, Горан Милевски, вицепремиерот на Република Северна Македонија, Кочо Анѓушев и директорот на Бирото за регионален развој, Рамиз Реџепи.

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода со голем број волонтери и ученици спроведе еколошка акција https://t.co/RSIOWdD6ki
14hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Учениците од ООУ „Рајко Жинзифов“ од населба Драчево го одбележаа Меѓународниот ден на лицата со попреченост https://t.co/wN6gkH3FQ5
O_KiselaVoda Градоначалникот Филип Темелковски беше во работна посета на фирми од општината https://t.co/LXcCuhH04p