Општина Кисела Вода го чисти каналот во Пржино

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода започна акција за чистење на каналот во Пржино.

Во моментов 10 сезонски работници рачно и машински ја расчистуваат нараснатата ниско стеблеста вегетација, а го собираат и отпадот одложен од страна на несовесни граѓани.

Општината по потреба каналот го чисти неколку пати годишно.

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Интервју на градоначалникот Филип Темелковски https://t.co/xG7xs9oY4I
14hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Утре во рамки на првата кошаркарска лига КК „Академија ФМП“ ќе го одигра првиот натпревар во Кисела Вода https://t.co/zpBCmJT4ik
O_KiselaVoda Градоначалникот Филип Темелковски од понеделник почнува со посети на сите месни и урбани заедници во Кисела Вода https://t.co/MQYplG8cMg