Општина Кисела Вода го чисти каналот во Пржино

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода започна акција за чистење на каналот во Пржино.

Во моментов 10 сезонски работници рачно и машински ја расчистуваат нараснатата ниско стеблеста вегетација, а го собираат и отпадот одложен од страна на несовесни граѓани.

Општината по потреба каналот го чисти неколку пати годишно.

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa