Утре дел од Кисела Вода без вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Утре од 09:00 часот без вода ќе останат корисниците од населбата „11 Октомври“.

Од РЦУК Скопје соопштија дека прекинот со водоснабдувањето ќе биде поради реконструкција на водоводна мрежа со пречник ф-80мм на ул. „Лазар Димитров“. Истиот ќе трае се до завршување на работните активности. 

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Интервју на градоначалникот Филип Темелковски https://t.co/xG7xs9oY4I
13hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Утре во рамки на првата кошаркарска лига КК „Академија ФМП“ ќе го одигра првиот натпревар во Кисела Вода https://t.co/zpBCmJT4ik
O_KiselaVoda Градоначалникот Филип Темелковски од понеделник почнува со посети на сите месни и урбани заедници во Кисела Вода https://t.co/MQYplG8cMg