Во населба Драчево се асфалтира ул. „Бранко Заревски“

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски заедно со претседателот на Советот на Општината, Дарио Шимиќ присуствуваше на почетокот на работните активности за асфалтирање на ул. „Бранко Заревски“, во населбата Драчево.

На улицата се поставува асфалт во должина од 600 метри и ширина од 7 метри.

Општина Кисела Вода апелира до граѓаните додека траат градежните активности да не ги паркираат возилата долж улицата.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Интервју на градоначалникот Филип Темелковски https://t.co/xG7xs9oY4I
14hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Утре во рамки на првата кошаркарска лига КК „Академија ФМП“ ќе го одигра првиот натпревар во Кисела Вода https://t.co/zpBCmJT4ik
O_KiselaVoda Градоначалникот Филип Темелковски од понеделник почнува со посети на сите месни и урбани заедници во Кисела Вода https://t.co/MQYplG8cMg