Заради санација од денеска патот кон Теферич ќе биде затворен

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Денеска од 09:00 часот заради градежни активности патот кој води кон населеното место Теферич ќе биде целосно затворен за сообраќај. На улицата во должина од 200 метри ќе се санираат оштетените делови. Поради ова, во период од еден месец сообраќајот ќе се одвива по ул. „Христо Татарчев“.

Општина Кисела Вода апелира до граѓаните за трпение и разбирање додека траат градежните работи. 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa