Општина Кисела Вода ги чисти Црниот канал и коритото на Мала Рада

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода спроведува голема акција за расчистување на Црниот канал и коритото на реката Мала Рада.

Во Црниот канал, во должина од 3 километри рачно и машински се чисти нараснатата вегетација и отпадот одложен од несовесни граѓани.

Во исто време се одвиваат и активности за чистење на каналот на реката Мала Рада.

Општина Кисела Вода акции за чистење на каналите на својата територија спорведува неколку пати годишно.

Локалната самоуправа апелира до граѓаните да се придржуваат до Законот за јавна чистота, да не одложуваат отпад во каналите, како би придонеле за чиста Кисела Вода.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa