Утре дел од Кисела Вода без струја

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода информира дека утре во временскиот период од 09:00 до 11:00 часот без струја ќе останат корисниците од ул. Сава Ковачевиќ 14 бр.135. Додека од 12:00 до 15:00 часот, без напојување со електрична енергија ќе бидат корисниците од дел од ул. Саса бр. 4, 8 и 10.

Од „ЕВН Македонија“ соопштија дека прекините ќе бидат поради технички зафати во електро-системот.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Жителите на Кисела Вода ќе имаат можност да се едуцираат како да добијат бесплатна правна помош https://t.co/ZutlIdKsF0
23hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Светскиот ден на децата одбележан во Кисела Вода #WorldChildrensDay #UnitedNations https://t.co/bxWbCH02Fc
O_KiselaVoda Градоначалникот Филип Темелковски изврши увид во градежните зафати за санација на патот кој води кон Теферич https://t.co/5ra6rTY8Bj