Утре дел од Припор без вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода информира дека утре во временскиот период од 08:00 до 17:00 часот прекин на водоснабдувањето ќе има во населеното место Припор 1.

Од ЈП „Водовод и Канализација“ соопштија дека прекинот ќе биде поради замена на два затварачи во резервоарот Припор 1, чистење и дезинфекција на коморите на резерварот Припор 1, како и поради замена на вентил на потисен цевковод од пумпена станица Припор до резервоар Припор 1. 

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Жителите на Кисела Вода ќе имаат можност да се едуцираат како да добијат бесплатна правна помош https://t.co/ZutlIdKsF0
23hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Светскиот ден на децата одбележан во Кисела Вода #WorldChildrensDay #UnitedNations https://t.co/bxWbCH02Fc
O_KiselaVoda Градоначалникот Филип Темелковски изврши увид во градежните зафати за санација на патот кој води кон Теферич https://t.co/5ra6rTY8Bj