Пред повеќе основни училишта во Кисела Вода се поставуваат платоа за успорување на сообраќајот

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Јавното претпријатие „Улици и патишта“ во соработка со Општина Кисела Вода на главните сообраќајници, пред општинските основни училишта „Св. Климент Охридски“, „Кузман Јосифовски-Питу“ и пред градинката „Сончоглед“ постави платоа за успорување на сообраќајот.

Поставените платоа пред главните влезови на училиштата имаат за цел да ја зголемат безбедноста на учениците кои секојдневно ги преминуваат прометните улици.

Во перидот што следува активностите за поставување платоа ќе продолжат.

Општина Кисела Вода во соработка со Градот Скопје ќе продолжи да работи во насока за подигнување на безбедноста на улиците, како за учениците така и за сите учесници во сообраќајот.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa