Општина Кисела Вода изврши дератизација на својата територија

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода во соработка со Центарот за јавно здравје, на својата територија изврши пролетна дератизација за уништување на штетни глодачи.

Со дератизацијата во сите месни и урбани заедници беа опфатени 3863 шахти.

Локалната самоуправа, дератизација врши секоја година напролет и наесен.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa